Najnovije vijesti
Home / Vijesti / NAGRAĐENI NA INVENTUMU 2015.
NAGRAĐENI NA INVENTUMU 2015.

NAGRAĐENI NA INVENTUMU 2015.

Nakon tri dana održavanja sajma INVENTUM, zatvoren je u nedjelju 24, dodjelom nagrada izlagačima. Od gotovo 200 izložaka podjeljeno je oko 25 posto medalja, zlatnih, srebrni i brončani. Kako su ove godine radovi iznimno kvalitetni tako je i ocjenjivački sud ima težak zadatak. Medalje su uručili voditelj projekta Damir Remenar i Dopredsjednica Hrvatskog   saveza pedagoga tehničke kulture, Ana Majić.

DOBITNICI ZLATNIH MEDALJA- MLADI

 

  1. PODESIVI SUNČANI SAT

Kristijan Salopek i David Perković- Industrijsko obrtnička škola Virovitica

 

  1. SKLOPIVI QUADROCOPTER

Tin Gjurčević- Centar tehničke kulture Osijek

 

  1. ENHEMS-Buildings — Sustav gospodarenja energijom u zgradama

Mario Vašak -Sveučilište u Zagrebu Fakultet elektrotehnike i računarstva

 

  1. H MJENJAČ SA  USB  IZLAZOM

Marko Brnčić- Tehnička škola Požega

 

  1. KOSILICA NA DALJINSKO UPRAVLJANJE

Zlatko Dražić-Tehnička škola Požega

 

  1. VJEŽBE MIKROUPRAVLJAČI

Antonijo Nikolić i Karlo Kartelo- 1.Tehniča škola Zagreb

 

  1. MJERNI UREĐAJ ZA TEMPERATURU I  VLAŽNOST ZRAKA

Juraj Štancl, Paula Štancl i Vinko Michael Dodig- XV gimnazija Zagreb

 

DOBITNICI SREBRNIH MEDALJA

 

  1. MAKETA HE  SA STALNIM  MAGNETIMA

Nemanja Topić- Tehnička Škola ‘’9.maj’’ Bačka Palanka

 

  1. ARCOOL JAKNA

Almir Rebronja -Centar tehničke kulture Osijek

 

  1. BLUETOOTH ZVUČNIČKI SUSTAV

Adam Zetaić i Dorijan Lamot- Centar tehničke kulture Osijek

 

  1. UREĐAJ ZA RECIKLAŽU

Josip Šinko -Tehnička škola Požega

 

  1. UNIVERZALNI TRANSPORTER

Matko Pavičić- Tehnička škola Požega

 

  1. KONSTRUKCIJSKA KUTIJA

Tomislav Belović- Društvo pedagoga tehničke kulture Međimurske županije

 

DOBITNICI BRONČANIH MEDALJA

 

  1. VETROGENERATOR ZA PUNJENJE MOBILNOG TELEFONA

Štrbac Bojan i  Perović Branislav -Tehnička Škola ‘’9.maj’’ Bačka Palanka

 

  1. SOLARNA GRIJALICA

Učenici Srednje škole Ilok

  1. VETROGENERATOR SA HORIZONTALNOM OSOVINOM

Blagojević Nevena i Šimudvarac Marina–Tehnička Škola ‘’9.maj’’ Bačka Palanka

 

  1. WLAN RALICA za snijeg v1.0

Marcel Majer 8.r – Centar tehničke kulture Osijek

 

  1. POSTOLJE ZA AUTOMATSKI NADZOR BILJAKA

Ramal Saliha- Centar tehničke kulture Osijek

 

  1. POJAČALO  TDA2822

Gabriel Ramljak,7.b, OŠ A,Šenoe- Centar tehničke kulture Osijek

 

 

INOVATORI   DOBITNICI   ZLATNIH   MEDALJA

 

1.Med bake rozalije

Prof.dr.sc. Jovica Hardi, dipl.ing-Centar inovatorstva, Osijek

 

2.RECENEFFIN (RECycled Energy EFFicient INsulation)

Josip Bartulić i Edin Beganović-Centar inovatorstva, Osijek

 

3.Zaštitni etui za beskontaktne kartice s otvorom za pomicanje kartice

Josip Papak- Društvo inovatora „Faust Vrančić“ Šibenik

 

4.APARAT ZA REZANJE I BUŠENJE SA POBOLJŠANOM CJEVASTOM ELEKTRODOM

Josip Stanek- Društvo inovatora Varaždinske županije

 

5.KANADER gasi žeđ

Domagoj Marić- Društvo inovatora Varaždinske županije

 

6.STROJ ZA EKOLOŠKO PRANJE SIROVE MASNE VUNE

Damir Remenar- Udruga inovatora “Tesla” Ilok

 

7.UREĐAJ ZA KONTROLIRANO ISPIRANJE FILTERA NA EKOLOŠKI NAČIN

Marko Krtić- Udruga inovatora “Tesla” Ilok

 

8.Univerzalni reaktor za proizvodnju biodizela i sapunskih baza sa popratnim procesom

Josip Čepuran

 

9.PLOVILO SA RUČNIM I NOŽNIM POGONOM

Ivica Pivačić, Nenad Popović-Dalmatinski inovatori, Dalmit – Split

 

10.POSTUPAK DOBIVANJA RUŽMARINSKE KISELINE

Mijo Miljak i Dubravka Olić Bašlin- Istarski inovatori

 

11.INOVATIVNI PROIZVODI NA BAZI MEDA

PIP d.o.o.

DOBITNICI SREBRNIH MEDALJA

  1. EKO KONZERVIRANJE HRANE DEHIDRACIJOM I DIMOM

Ivan Brtan- Centar inovatorstva  Osijek

 

  1. PLUTAJUĆA MINI HIDROELEKTRANA ADA 50 ZS

Željko Šimudvarac, inž.elektrotehnike- Centar inovatorstva  Osijek

 

  1. SPRAVA ZA MASAŽU I TERAPIJU S LJULJANJEM

Vinko Tranfić- DI Diatus Split

 

  1. SANITARNO CJELOGODIŠNJI VRTNI HIDRANT S SUTOMATSKO TERMIČKOM ZAŠTITOM PROTIV SMRZAVANJA I GUBITKA VODE

Marko Krtić – Udruga inovatora “Tesla” Ilok

 

  1. CENTRALNO GRIJANJE PREKO KAZANA ZA DESTILACIJU

Berislav Barbarić – Udruga inovatora “Tesla” Ilok

 

  1. KRUŽNI NOŽ ZA REZANJE TRAKE ROTO PAPIRA

Ante Tomaš-Dalmatinski inovatori, Dalmit – Split

 

  1. PLOVILO SA POVIŠENIM CENTRALNIM i ČETIRI BOČNA TRUPA

Frano Perica-Dalmatinski inovatori, Dalmit – Split

 

  1. TARAPEUTSKI STOLAC

Banko Jordan- Istarski inovatori

 

  1. UNIVERZALNI DODATCI ZA LJESTVE I ŠKALUNE

Modrušan Josip- Istarski inovatori

 

  1. ŠAMPON ZAOPORAVAK I RAST KOSE

Hlanuda Danijela- Istarski inovatori

 

  1. MONTAŽNI BLOKOVI

Davor Beroš- DI Diatus Split

 

 

DOBITNICI BRONČANIH MEDALJA

 

  1. TAMNA ČOKOLADA PUNJENA KREMOM OD ZDRAVIH ŠUMSKIH PLODOVA DRENJINA I GLOGA

Marinko Biškić – DI Diatus Split

 

  1. UREĐAJ ZA PRETAKANJE

Blaž Jurić Dalmatinski inovatori, Dalmit – Split

 

3   .PROIZVODNJA  ZUPČANIKA

Pokrajac Toni- Istarski inovatori

 

  1. ANATOMSKA UZGLAVLJA

Anka Štangl-Čelarevo, Udruženje pronalazača Bačka Palanka

 

  1. PREPARATI PROTIV  KOMARACA

Đorđe Štangl-Čelarevo, Udruženje pronalazača Bačka Palanka

 

  1. VIŠE NAMJENSKA SJEKIRA

Ilija Živaljić- DI Diatus Split

 

DOBITNICI PLAKETA UDRUGE INOVATORA HRVATSKE

za doprinos i razvoj inovacija i unapređenje inovatorstva u republici Hrvatskoj

 

PIP d.o.o. – Pisarovina

Zoran Kozjak – Virovitica

Damir Remenar – Ilok

Almir Rebronja – Osijek

Malo o teslaadmin

Zatvoreno za komentiranje

Scroll To Top